Вести

 • Post time: Sep-24-2019

  End Mill Holders Market research now available at Brand Essence Research encompasses an exhaustive Study of this business space with regards to pivotal industry drivers, market share analysis, and the latest trends characterizing the End Mill Holders industry landscape. This report also covers de...Прочитај повеќе »

 • Post time: Jun-28-2019

  introduces the Fullcut Mill Contact Grip. With the addition of the Fullcut Radius Mill (FRM) and the Ball End Mill (BE), the Fullcut Mill Contact Grip series now features four connection sizes and seven cutter types. The contact grip is a threaded coupling system that achieves machining capacity ...Прочитај повеќе »

 • 2017-Millcraft дојде до Изложба CIMT во Пекинг
  Време на мислењето: Јан-05-2019

  Кина Меѓународната Машинско алатката Покажи (CIMT) основана во 1989 година од страна на Кина Машинско Алатка за & асоцијација алатката градители ", е најстариот престижна меѓународна машина алатка изложба во Кина секоја непарна година. Таа е една од изложбата на големиот-четири меѓународни машини во светот. На о ...Прочитај повеќе »

 • 2018-Индија AMTEX, MillCraft е на пат
  Време на мислењето: Јан-05-2019

  Азија Машинско алатката Изложба (AMTEX), најголема признание за својот придонес во растот на машина алатка индустрија во Индија, заклучи 11-то издание од 6 -9 јули 2018 во Pragati Maidan, Њу Делхи. биенале машини изложба, се шири низ 19.534 квадратни. метри, донесе до табот ...Прочитај повеќе »